Co nás čeká v prosinc ve školní družině

1. 12. 2015
V pondělí a ve středu pravidelně ve ŠD čteme dětem. Už jsme společně přečetli knihu A.Lingrenové - "Ronja, dcera loupežníka" a nyní jsme začali číst knihu od A.de Saint-Exupéry - "Malý princ".  Ve družině potom společně shlédneme film "Ronja, dcera loupežníka", aby děti samy posoudily, zda je lepší filmová či knižní verze...

V pondělí od 13h máme pravidelný kroužek - "ŠIKULOVÉ".
V prosinci budeme vyrábět z ruliček od toaletního papíru (ruličky prosím sbíráme, tak posílejte po dětech do školy, dá se z nich vyrobit spoustu zajímavých a krásných věcí) Čerta, Mikuláše a Anděla, aby si děti mohly vyzdobit pokojíčky před svátkem sv.Mikuláše.
A poté budeme vyrábět vánoční přáníčka a dárky pro rodiče a prarodiče.

Ve středu 2.12.  - nás čeká soutěž "O největšího obručáka" - tj. soutěž v kroužení obručí na čas. 3 nejlepší dostanou nějaké malé ceny, ale za účast čeká každého malá odměna.

V pátek 4. 12. -  bude probíhat "Čertí odpoledne" - odpoledne plné masek čertů a andělů, předvádění kostýmů, rej masek, čtení z knihy hříchů, malá diskotéka...... Děti si to s námi určitě užijí!

V pondělí 21.12. - jsme objednáni do Jihočeského muzea na edukační projekt - "Příběh Vánoc" .  Edukační program představí tradiční způsoby zdobení vánočního stromku v našem regionu. Žáci budou seznámeni s Adventem, tradičními vánočními zvyky a symboly. Dozvědí se něco o jesličkách, jejich významu a historii.
Edukační program začíná v 8h30 a pojedeme celá škola.
Odpoledne nás navští pan Tripes, vyhodnotí soutěž ve sběru kaštanů a samozřejmě nám poví ledacos zajímavého o tom, co se děje v zimě v přírodě.

Do konce měsíce prosince rovněž proběhne vyvrcholení celodružinové soutěže - Jan Hus a Husité. V průběhu 4 měsíců - od září do prosince - děti měly možnost odpovídat každý týden na určitou otázku týkající se určeného tématu.  Za správnou odpověď dostaly vždy malou odměnu. Otázky byly spíše jednodušší, aby mohly odpovídat i děti z první i druhé třídy. A často se mohl namalovat i obrázek, takže nebylo potřeba nic psát. Soutěže se tedy mohli zúčastnit všichni bez rozdílu věku.
Na závěr tohto čtyřměsíčního projektu, proběhne ve ŠD soutěž -  "10 ran do koše" - děti budou opět rozděleny do stejných družstev jako při turistickém výletu do Trocnova a budou odpovídat na otázky týkající se Husitství. Při nesprávné odpovědi mohou získat bod tím, že se strefí do koše na košíkovou. Vítězné družstvo získá "Rychlé špunty - dětské šampaňské" a my tak slavnostně zakončíme tento družinový projekt.

V měsíci lednu začne ve družině nový projekt - u příležitosti 700. let od narození našeho nejvýznamnějšího českého krále - Karla IV.  - "Poznej Karla IV."

Za ŠD H.Jechová