DO-RE-MI

24. 1. 2016
20. ledna 2016 proběhla ve ŠD soutěž  DO-RE-MI. Pěvecká soutěž, na kterou se žáci vždy velice těší, protože si mohou vybrat jakoukoli píseň a poté ji mohou volně interpretovat. Již čtrtnáct dnů dopředu v době odpolední družiny, žáci nacvičovali a připravovali se na finále.  Soutěž začala ve 13h, v porotě jsme seděly tři paní učitelky. Soutěže se zúčastnilo celkem 24 dětí z celé družiny. V 1. a ve 2. třídě bylo zrovna pár dětí nemocných a pouze jeden prvňáček nenašel odvahu, aby se soutěže zúčastnil....:<)  Ale sám poté uznal, že už se příště ničeho bát nemusí a že to určitě zkusí. Starší děti už jsou natolik moudré a zkušené, že si do týmu přibírají i menší děti, takže zúčastnit se může opravdu každý. O nic nejde, a alespoň jsou děti bohatší o pár zážitků a zkušeností.
Boj o první místo byl opravdu těžký. Z celkem 8 skupin bylo těžké vybrat tu, která byla opravdu nejlepší. Proto jsme se rozhodly, že udělíme tři první místa, tři druhá místa a dvě třetí místa. Přece jenom ale byl ve vystoupení jednotlivých skupin určitý rozdíl, protože některé děti vybraly úplně neznámou písničku, celou se jí úžasně naučily a ještě si připravily kostýmy a výpravu. Proto byla  3 první místa odstupňována podle písmenek. Nejlepší vystoupení - tedy 1A - bylo vystoupení Nikoly Kubíkové a Renaty Vackové. Tyto dvě dívky měly naprosto perfektní vystoupení i s rekvizitami a převleky!!! Bravo!!! Další první místo - tedy 1B - bylo vystoupení Pavly Čížkové, Marušky Burdové a Kristýny Kalátové. Na toto vystoupení si Pavla dovezla i svůj kroj. Děvčata nacvičila lidovou píseň. Moc se jim to povedlo. A již třetí první místo - tedy 1C - získaly Emma Erbová, Lucka Kovaříková a Majda Jiříčková. Děvčata nacvičila písničku z filmu "Ledové království" a měla k tomu i krásné kostýmy. Škoda, že děvčata zpívala tak potichu, jinak by to bývalo mohlo být ještě lepší umístění. A pokračujeme na druhá místa - 2A - získala skupina chlapců a jedné holčičky - Šimon Ochozka, Mikuláš Ochozka, Jarda Mokoš, Karolínka Mokošová a Tom Kalát. Společně si připravili píseň "Tři citronky" a měli připravené i rekvizity a pokoušeli se hrát i divadlo! Hezký úspěch druháčků a Karolínky z 1. třídy!  2B - získala skupina "KOZLOVCI" - ve složení: Kuba Caldr, Honzík Pavlů, Martin Trapl. Zpívali hezkou a rytmickou písničku. Také se jim to moc povedlo. 2C - Natálka Bártová: Natálka projevila velkou odvahu, protože byla nucela zpívat sama poté, co  její kamarádka Eliška onemocněla. Ale ani tak velké výzvy se Natálka nezalekla a předvedla hezký výkon s písničkou od Lucie Vondráčkové. 3A - Linda Bára Pětivlasová, Anika Sára Pětivlasová, Terezka Rezková - skupina KAPELIŠKA : hezké kostýmy, Linda hrála i na piano, ale vybraly si hodně jednoduchou píseň, proto skončily až na 3 místě. 3B - Fanda Rozboud, Kája Caldr, Matěj Rezek. Chlapci zariskovali, nic dopředu nepřipravovali, a zazpívali jednoduchou a známou písničku "Na Okoř je cesta". Škoda, že nepoužili nějaké hudební nástroje. Jinak zpívali s chutí a hezky!
Hezky strávené odpoledne ve ŠD se nám všem moc líbilo! V únoru nás čeká "Maškarní ples".
Za ŠD Hedvika Jechová
PS Některé fotky z celé akce jako obvykle naleznete na stránkách školy a zbytek na rajčeti....