Jak jsme oslavili den dětí?

1. 6. 2016

Protože 1.červen patří již tradičně dětem, rozhodli jsme se, že i pro naše školáky připravíme tento školní den trochu netradiční. Hned ráno, poté, co jsme od paní kuchařky všichni "vyfasovali" obědové balíčky s pitím i nějakou tou dobrůtkou, jsme se vydali autobusem do Českých Budějovic, kde nás čekela první část našeho zábavného dne. V Jihočeském muzeu jsme navštívili výstavu "Stromy jako domy", která zábavnou a netradiční formou přibližuje dětem živočichy žijící v sadu či v lese. Kromě prohlídky expozice nás čekalo také několik interaktivních úkolů a na závěr  vyplňování pracovních listů. Když jsme vyšli ven z muzea, trošičku poklusem (protože jsme se od programu v muzeu nemohli včas odtrhnout) jsem se přemístili na vlakové nádraží. Další část našeho dne pokračovala ve vlaku. Sice jsem jeli jen dvě stanice (děti se už těší na dlouhou cestu na vlakem na Konopiště), ale i tak krátkou cestu si všichni užili. Vystoupili jsme v Nové Vsi a před další cestou jsme se důkladně posilnili výbornými hamburgry (velké poděkování patří oběma paním kuchařkám, které nám chystaly balíčky ve škole už od 4 hodin ráno, abychom měli vše čerstvé). A pak už nás čekala cesta do Střížova, ale ani ta nebyla tentokrát obyčejná díky paní vychovatelce Jechové, která připravila řadu úkolů a soutěží. Tři družstva tak cestou do Střížova soutěžila v hodu šiškou na cíl, trochu si také zavařila mozkové závity při počítání, vědomostní soutěži  a procvičila se v běhu při puzzlové skládací hře a skákání při soutěži ve skoku přes švihadlo. Do školy jsme sice dorazili oproti očekávání až skoro ve tři hodiny, ale nikomu to nevadilo. Po vyhodnocení všech soutěží a předání cen měla paní vychovatelka  připravený ještě strašidelný film, u kterého jsme si všichni trochu odpočinuli před odchodem domů. I počasí vědělo, že si chceme s dětmi jejich den pořádně užít, takže nás za celou dobu jen jednou malinko ochladil deštík, který ale v zápalu soutěží nikdo skoro nezaznamenal.

P.S. Fotografie z celého dne najdete ve fotoalbu