Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prosinec v ŠD

13. 12. 2016
Co nás ještě čeká ve ŠD v měsíci prosinci:

PO: 5. prosince: ČERTÍ ODPOLEDNE - proběhlo ve ŠD "čertí odpoledne" plné her a soutěží. Děti si užily tancování, soutěže v pojídání čokolády, židličkované, hrošího tance a dalších. 
 
ST: 14. prosince: soutěž HOP-SKOK: soutěž v tancování. Žáci se rozdělí mezi sebou do skupin, společně vyberou nějakou písničku a na tu si připraví choreografii. Soutěž se poté odehrává před ostatními soutěžícími v čele s porotou sestavenou z paní učitelek. Ceny obdrží všechny děti, nejlepší týmy mají poté šanci vyhrát hodnotnější ceny. 
 
PÁ: 16. prosince: Vánoční turnaj v záchranářích:  turnaj se bude konat v relaxační místnosti v rámci Pohybového pátečního kroužku. Budou 3 družstva - 1. smíšené ze všech žáků, 2. družstvo starších a 3. družstsvo mladších. Ceny dostanou ti, kdo vydrží jako poslední v hřišti. 
 
PO: 19. prosince: Vánoční vycházka do lesa - aneb nadělme dárky i zvířátkům:  vycházka se uskuteční po vyučování, v rámci odpolední družiny. Žáci, kteří jezdí domů dříve, budou odjíždět až autobusy v 15:16 směr Komářice a v 15:36 směr České Budějovice. Prosíme o vhodné obutí a oblečení do přírody. Půjdeme za každého počasí! S dětmi odneseme zvířátkům jablka, seno a další dobroty. 
 
ST: 21. prosince: Edukační vánoční dopoledne v ČB:  Sraz v 6:55 hod. před školou. Odjezd autobusu směr ČB v 7:02 hod. Od 8 h - výstava v Jihočeském muzeu "Krása betlémů" . Od 9 h ukázka tradičních řemesel - paní Růžena Vincíková - drátění andělíčci, vizovické pečivo, paní Jana Pulcová - vánoční práce s přírodninami, betlémy. Od 10 h - rukodělná výroba v ateliéru TVOR na Piaristickém náměstí. Děti budou rozděleny na 2 skupiny - jedna skupina bude vyrábět, druhá skupina se půjde s doprovodem podívat na výstavu 40-ti papírových betlémů do ambitu kláštera na Piaristickém náměstí. Poté se obě skupiny prohodí. Návrat do školy autobusem z ČB ve 12:06 hod. Oběd poté ve školní jídelně. Odpoledne - filmové odpoledne ve školní družině. Film - "Malý princ". 

ČT: 22. prosince: Vánoční koncert a besídka žáků:  0d 9 hod. vánoční koncert pana Hrdličky, poté besídka žáků školní družiny na téma - "Máme rádi zvířátka". 
 
Bc.Hedvika Jechová