Jdi na obsah Jdi na menu
 


Festival knih aneb další fajn dopoledne v ČB

9. 10. 2016

V pátek jsme se opět vypravili do Českých Budějovic. Tentokrát byla naším cílem knihovna. V budějovické knihovně jsou už mnozí z nás jako doma, ale letošní festival knih nám hned na začátku přichystal jedno velmi milé a vzácné setkání. Jak jedné z mála škol se nám díky paní Medalové podařilo zúčastnit se besedy s autorem populárních Strašidlářů (které nechybí ani v naší školní knihovně) panem Hynkem Klimkem a ilustrátorkou paní Zdeňkou Študlarovou, jejíž obrázky ke Strašidlářům neodmyslitelně patří. Pak Klimek nám vyprávěl mnoho zajímavých příběhů a pověstí o strašidelch a paní Klimková jeho slova doplňovala svými obrázky, které přímo před námi tvořila na velké papíry. Po více než hodině vyprávění nás musela paní knihovnice upozornit, že čas na besedu již vypršel, protože jsme všichni při poutavých a strašidelných příbězích zapomněli na čas. Na památku jsme si od paní Študlarové odnesli všechny její obrázky, které během besedy vytvořila a také velký úkol - obrázky jsou jen černobílé. Aby mohly zdobit stěny naší školy, musí je děti nejprve samy vymalovat.

Po besedě jsme se vpravili do oddělení knihovny Na sadech, kde už byla připravena řada úkolů. Všechny děti se s nadšením vrhly do obíhání jednotlivých stanovišť a tak, když jsme v půl dvanácté odcházeli na autobus, byly hrací karty zaplněné razítky a na všechny čekala drobná odměna v podobě dětského časopisu.

Přesto, že nám počasí úplně nepřálo, dopoledne se nakonec vydařilo a na zpáteční cestu nám dokonce posívítilo sluníčko. Na fotografie se můžete opět podívat ve Fotogalerii pod záložkou Festival knih 2016.