Projektový den v ZŠ - Astrid Lindgerenová. Ukázka dravců.

19. 11. 2017

V pondělí 13.11. se do školy i do školky přiletěli podívat dravci. Tedy ...přiletěli na hřiště a my jsme se vypravili podívat se na ukázku toho, jak člověk může pracovat s dravými ptáky. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého a i přes veeeeelkou zimu nás ukázky i výklad zaujal.

V úterý 14.listopadu jsme si připomněli sté výročí narození spisovatelky dětský knížek Astrid Lindgrenové. Její knihy si i my, dospělí, pamtujeme ze svého dětství, proto jsme se rozhodli představit její tvorbu a život také našim žákům. Abychom přiblížili dětem život ve Švédsku, kde se Astrid Lindgrenová narodila a prožila svůj život, zjišťovali žáci nejdříve zajímavosti o této severské zemi a pak i o spisovatelce samotné. Díky panu Potůčkovi jsme ochutnali tradiční švédské pečivo - skořicové šneky. Paní kuchařky pak k obědu připravily švédské kuličky s bramborovou kaší, omáčkou a brusinkami, jako moučník upekly švédské sušenky. I samotný oběd proběh netradičné - děti si jídlo samy servírovaly ve švédské restauraci. Věříme, že jsme alespoň některé z našich žáků "navnadili" k přečtený některé z mnoha krásných knih Astrid Lindgrenové.

Fotografie z obou akcí si můžete prohlédnout na rajčeti, odkaz zde: